Králický Sněžník - závěr přípravy na expedici

10.05.2016 20:07
Na česko-polském pomezí jsme s Petrem a Ivou při likvidaci belgické čokolády, francouzského sýra a portského vína ladili naši blížící se peruánskou cestu. Králický Sněžník se tak stal svědkem spřádání našich velkých plánů.
Na Králičáku jsme také ukončili tréninkovou etapu, která zahrnovala makání s těžkým batohem. Bylo potřeba, aby nohy a především záda si zvykly na zátěž, kterou budeme mít při putování jihoamerickými horami neustále na zádech. S plnou polní jsme prošli Nízký Jeseník, Chřiby, hřebenovku Velké Fatry a Králického Sněžníku.
Teď nás čeká už jen zabalení batohu – věc to náročná. Do 80 litrového báglu se musí vlézt oblečení (a protože jsem žena – normální žena – bude tato část sbalení pro mě nejnáročnější). Nejraději bych si s sebou vzala půlku skříně… Takové drobnosti, jakými jsou lezecké cajky a jídlo – to nechám na chlapovi. Zdenda má jasno v tom, co je třeba a já se budu snažit do zbytku prostoru v batohu narvat, co mi bude určeno. A to nám do batohu ještě musí vlézt Nošák a Hunimíra. Ach, asi začínám mít cestovní horečku….

 

—————

Zpět