Náš tým

Zdeněk Hodinář

Zdeněk Hodinář

Zdeněk je první polovinou lezecké dvojice Horalé z Hané. Je to tahoun expedic a veselá kopa … Zkrátka horal jak má být.

Maximální dosažená výška: Muztagh Ata (Pamír) – 7342 m

 

Zdeněk očima Petra:

Když zavřu oči a položím si otázku : „Zdenda ?“ , první co je, tak z dálky slyším rčení : „Já sice kardiostimulátor nemám, ale musel jsem se s ním naučít žít také.....“ a hned potom se mi vybaví jeho široký šibalský úsměv. Ti kdo jej znají, dobře vědí, že slůvko „musel“ v praxi rád nahradil slovním spojením „chtěl “ . A jestli se zdá někomu tento citát jako výmluva, tak opak je naprostou pravdou, který ho zdobí.

Důkladná příprava, precizní provedení, odpovědná rozhodnutí ale i legrace v množství větším než velkém a hlavně pohoda i v nepohodě ….

 

* horolezec, skialpinista

* maximální dosažená výška 7342 m

* výstupy v Himalájích, na Pamíru, Kavkaze, Alpách, Vysokých Tatrách

* náročné treky v Himalájích, Ťan Shanu, Kavkaze, Pyrenejích...

* Horalé z Hané:  horalezhane.rajce.idnes.cz/ a https://horalezhane.webgarden.cz/

—————

Markéta Hanáková

Markéta Hanáková

Markéta je druhou polovičkou lezeckého dua Horalé z Hané. Je to ona, kdo chodí s hlavou v oblacích a přichází se spoustou střelených a na první pohled bláznivých nápadů. Zdeněk její plány selektuje na ty uskutečnitelné a ty z říše bláznů.

Maximální dosažená výška: Muztagh Ata (Pamír) - 7219 m – světový rekord člověka s kardiostimulátorem

Markéta očima Inky a Pavlíny:

Markéta je taková neřízená střela se spoustou energie. Nechápeme, kde ji neustále bere a ještě ji rozdává svému okolí. Je to skvělá kámoška. Nic pro ni není problém. Je takové sluníčko, co prozáří a rozjasní každý den. Zvládá vše s úsměvem – velmi nakažlivým.

Poprat se dokáže i se svým zdravím, které ji asi hází nejen klacky, ale přímo klády pod nohy. A Markéta? Prostě si valí svým vražedným tempem dál. Nestěžuje si, nebrblá, neskuhrá, otřepe se, zabere, pokračuje.

Markéta je prima, nikdy nám s ní není zima.

Rozhodit ji nedokáže nic, unese ještě víc.

Takových lidí víc a nebude nás trápit nic.

Život si dokáže užívat, ne ho jen přežívat.

. a my ji držíme pěsti.

marketahanakova.webnode.cz/


Horalé z Hané www.horalezhane.webgarden.cz
 

 

—————

Svišť

Svišť
Talisman pro štěstí

—————

Petra Poganyová

Petra Poganyová

Plavovlasá cestovateľka s iskrou v očiach. Narodila sa v Žiline a žije na cestách. Stále vymýšľa a plánuje nové výlety. Vyhľadáva magickosť miest, kde príroda a kultúrne bohatstvo vytvárajú dokonalú harmóniu...Petru lákajú trasy nevyšliapané davmi turistov a ciele svojich výprav si vyberá aj podľa toho, či sa tam nachádzajú hory, ktoré nadovšetko miluje. Vždy nedočkavá, kedy si na plecia hodí ruksak a vydá sa v ústrety diaľkam...horolezkyňa, skialpinistka, povolaním lyžiarska inštruktorka a sprievodkyňa v outdoorovej cestovke. Učarovala jej Stredná Ázia a Blízky východ.
Autostopom sa jej podarilo prebrázdiť polovicu Európy, Maroko aj veľkú časťÁzie. Má za sebou aj množstvo výstupov v Balkánskych horách, Alpách, Kaukaze, Turecku, severoafrickom Atlase, pakistanských a indických Himalájach. V posledných rokoch sa intenzívnejšie venuje extrémnemu lyžovaniu vo Vysokých Tatrách a Alpách. Má rada chilli a vôňu diaľok.

Born in Žilina, Slovakia and yet she lives on the road. Traveler with a spark in the eyes. Constantly planning new trips and looking for magical
places, where the nature and culture heritage creates unique harmony. Always eager to put her backpack on and head towards new horizons. Petra is fascinated by the beauty of Central Asia and Middle East. She hitchhiked across Europe, Morocco and great part of Asia. She climbed up a number of peaks in the Balkan’s mountains, Alps, Caucasus, Turkey, North African Atlas, Pakistani and Indian Himalayas. She has been dedicated to the extreme skiing in the High Tatras and the Alps in the past years. She likes chili and the smell of distant places. Mountaineer, freerider, works as ski instructor and guide for travel agencies.


A este Petra očima kamošky Mirky

Pogánka? Stelesnenie hesla užívaj si život naplno. Šialená lyžiarka lezkyňa cestovateľka, večne optimistická stále vysmiata blondínka, človek pre ktorého prekážky neexistujú lebo každá prekážka je pre ňu výzvou. Slovo oddych nepozná, nemárnila by tým čas, užíva naozaj každú sekundu, to by nebola ona aby stále niekde nelietala po svete a nespoznávala nových ľudí, krajiny, kultúry pri plnení ambiciózneho cieľa navštíviť raz všetky krajiny sveta. Netrpí predsudkami, je milá a priateľská ku každému bez rozdielu. Nikdy sa na nič nesťažuje, všetko berie s humorom jej vlastným. Nežije podľa pravidiel spoločnosti, nepotrebuje veľký dom, drahé auto luxus. Stačí jej len existovať. Či už vo vzdialených krajinách alebo v domácich horách, nech je počasie akékoľvek, nech aj padajú krúpy či zúri víchrica ona vás vždy poteší a povzbudí úsmevom, nakazí svojim optimizmom. Kiež by bolo na svete viac ľudí ako Peťa.

—————

Majky neboli Jaroslav Maixner

Majky neboli Jaroslav Maixner

Majky očima spolulezce a kamaráda Mrkvy:

Majky vyrůstal v Rudě nad Moravou v podhůří Jeseníků. I když měl od malička blízko k přírodě a k horám a jeho děda je poměrně známý místní horolezec, on sám se k horolezectví a k běhu se dostal až po dvacítce.

Do teď si živě vzpomínám na rok 2009, kdy jsme se spolu poprvé vydali na náš první velký společný výlet „expedice NIGHT-RIDERS“ - zimní noční přechod části jesenického hřebenu. Od té doby jsme oba propadli lásce k horám a Majky k tomu záhy přidal i běh na dlouhé tratě. Postupem času jsme Jeseníky vyměnili za Tatry, Alpy a nakonec i Himaláje. Do ruky nám přibyl  cepín, na nohy mačky, kolem pasu sedák a v hlavě neodolatelná touha jít stále výš a těžší cestou.

Majky nebyl nikdy dobrý běžec na krátké tratě. Avšak jak kilometry přibývaly a soupeři odpadávali, dostával se Majky stále víc a víc dopředu, až se po desítkách kilometrů osamostatnil na prvním místě. Jelikož se již známe 20 let, musím říct, že stejně jak v běhu i v životě začal spíš nevýrazněji uprostřed davu, ale postupem času se dostával stále víc dopředu. Nyní běží svůj 28. kilometr, soupeřů před sebou jen hrstku a mnoho sil a odhodlání na další kilometry. Nikdo neví, jak nakonec dopadne, ale v mých očích je vítěz už teď.

  • horolezec a ultramaratonista

  • nejhlubší zářezy na cepínu: Chan Tengri (7010 m n.m.), Chopicalqui (6 354 m.n.m)

  • ´dogtrekking: 2.místo v seriálu Rock Point Horská Výzva (2015), 1.místo Rock Point Horská Výzva 24 hodin

  • 28 let, vyrůstal v Rudě n. Moravou, nyní se již zmenšuje v Zábřehu na Moravě

  • povolání: sanitář na FNOL a věčný student

  • Více zde: hikehitchhike.blogspot.cz/

.

—————

Vít Orava alias Mrkva

Vít Orava alias Mrkva
Mrkva očima spolulezce a kamaráda Venci:

Poprvé jsem se s Mrkvou setkal na tradiční Vánoční hřebenovce v Jeseníkách. Zjistil jsem hned dvě důležité věci. Zaprvé: Mrkva furt kecá. Ale pořád. Když zrovna stojíte ve 45° svahu a absolvujete jednu z miliónů vydychávaček, Mrkva si vklidu projde kolem vás, vůbec ho netrápí, že nemá sněžnice ani lyže, ikdyž a přes noc nakydalo 30 cm čerstvého prašanu, ale hlavně pořád něco kecá. A přitom stále jde do kopce. A zadruhé: Mrkva má vždy sebou voďárnu (vodní dýmku).

 

Ve zkratce, je to pohodový borec, se kterým si super pokecáte (99 % času mluví on). Rozumí všemu (hlavně horolezeckému vybavení, to je jeho specialita, a nově i metodám jištění a záchrany z laviniště nebo ledovcové trhliny). Pokud vím, Mrkva si nikdy nekoupil nic, co by nebylo ve slevě. Jeho oblibeným tématem konverzace (monologu) je, co, kde a s jak velkou slevou se dá koupit. Jakožto matfyzák rozluštil zatím veškeré sebesložitější hádanky a hlavolamy (většinu během chůze do kopce) . Mrkva má nepochybné fyzické predispozice pro výškové lezení a navíc k tomu je obrovský dříč a bojovník. Pro výstup nad 7 000 m bych těžko hledal lepšího parťáka. Naštěstí takové píčoviny dělat nehodlám ... ;)


Horolezec, skialpinista, stopař a podvodní-ragbista
  • nejhlubší zářezy na cepínu: Chan Tengri (7010 m n.m.), Chopicalqui (6 354 m.n.m), Stock Khangri (6 153 m n.m.)
  • 28 let, vyrůstal v Olšanech u Šumperka, nyní výškově stagnuje v Praze a Winterthuru
  • (Švýcarsko)
  • povolání: PhD. student na MFF UK, vědecký asistent na ICP ZHAW

   Více zde: hikehitchhike.blogspot.cz

—————